Jesteś tutaj: Strona GłównaZTZ Rybnik → ZTZ: Na linii 43 rusza Cyklo PLUS Bus

ZTZ: Na linii 43 rusza Cyklo PLUS Bus

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

ZTZ: Na linii 43 rusza Cyklo PLUS Bus. Fot. A. Ciepluch, 19 IV 2014

Od najbliższej soboty tj. 7 maja do końca września br. na niektórych kursach linii 43 wykonywanych w weekend będzie kursował autobus ze specjalną przyczepą przystosowaną do przewozu maksymalnie 12 rowerów jednocześnie.

Załadunek oraz rozładunek rowerów będzie odbywał się tylko na przystankach Dworzec Autobusowy (Stanowisko 3) i Rudy Kościół na 5 minut przed planowanym odjazdem autobusu.

Aby skorzystać z przyczepy należy zakupić u kierowcy bilet w formie paragonu z kasy fiskalnej (będzie on kosztował 2 zł). Poza paragonem otrzymamy klucz do linki zabezpieczającej rower z numerem odpowiadającym numerowi stanowiska na przyczepie. Po rozładowaniu roweru klucz należy zwrócić kierowcy.

Rozkłady linii 43 znajdziecie na stronie organizatora (odjazdy z Dworca Autobusowego, odjazdy z przystanku Rudy Kościół). Kursy wykonywane przez autobus z przyczepą oznaczone są literą r.

Ponadto po zakupie roweru w sklepie CykloPLUS pokryje on koszty dziesięcioprzejazdowego biletu na przewóz roweru linią 43 w okresie od maja do września br.

Źródło: www.ztz.rybnik.pl

Komentarze   

0 #3 RE: ZTZ: Na linii 43 rusza Cyklo PLUS BusAleksander Domaradzki 2016-06-06 18:38
No i wszystko wiemy. Przez jakiś czas na weekendowych 43 jeździły Conecta, ale ostatecznie to Solarisy dostały hak. Mało kursów na 52 = wolny Solaris. Zapewne SOR z jakiegoś względu się nie zgodził na montaż haka.
Cytować
0 #2 RE: ZTZ: Na linii 43 rusza Cyklo PLUS BusAleksander Domaradzki 2016-05-05 20:39
ZTZ napisał o przyczepie. Myślę, że reSORaki dostaną hak.
Cytować
0 #1 RE: ZTZ: Na linii 43 rusza Cyklo PLUS BusKJ 2016-05-05 20:26
Dwa dni przed inauguracją, a na mieście brak Sora z hakiem na przyczepę, czy aby na pewno będzie to przyczepa a nie "plecak" na kilka rowerów (bo takie rozwiązanie też chyba było dopuszczone)?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaZTZ Rybnik → ZTZ: Na linii 43 rusza Cyklo PLUS Bus