Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawne

Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawne

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawne. Fot. J. Sobota, 6 X 2014
W wodzisławskich autobusach za bilet nie zapłacisz kartą. Mimo że usługa miała być dostępna już od stycznia...

Jednym z założeń organizacji naszej własnej miejskiej komunikacji było stworzenie jak najlepszych, komfortowych warunków dla wszystkich pasażerów. Chcemy, by wodzisławska komunikacja realizowała jak najwyższe standardy. Warunki przeprowadzonego przetargu pomogą nam to osiągnąć - mówił Mieczysław Kieca w listopadzie 2013 roku tuż po wyłonieniu firmy, która wygrała przetarg na organizację komunikacji miejskiej w Wodzisławiu Śl.

Jeden z punktów podpisanej umowy zakładał wprowadzenie od 31 grudnia 2014 roku w autobusach możliwość opłaty za bilet za pomocą karty płatniczej (tzw. zbliżeniowej - paypass).

Pomysł znakomity, który znacznie poprawi komfort pasażerów. Jednak do tej pory z usługi nadal nie mogą korzystać pasażerowie wodzisławskiej komunikacji miejskiej (w chwili zamykania dzisiejszego numeru tygodnika DZ "Wodzisław Śląski" usługa była niedostępna) i problem zgłosili "DZ" mieszkańcy Wodzisławia Śl.

- Biletomaty zostały zainstalowane parę tygodni temu w sześciu obsługujących miejskie linie pojazdach. Pasażerowie mogą już w nich zakupić bilet za gotówkę. Opcja płacenia kartą płatniczą, jak informuje nas przewoźnik, ma być dostępna do końca miesiąca - wyjaśnia Anna Szweda - Piguła, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu.

Pocieszającą wiadomością dla podatników jest fakt, że miasto nie straci finansowo na opieszałości przewoźnika. Za każdy dzień zwłoki w tej sprawie naliczana jest kara umowna w wysokości prawie 56 złotych.

- Szacujemy, że w tym miesiącu wysokość kary może wynieść około 15 tys. zł. Za opóźnienia odpowiedzialny jest przewoźnik. Od sierpnia ubiegłego roku pracownicy Urzędu Miasta przypominali firmie o konieczności zamontowania biletomatów. Sprawa jest monitorowana i mamy nadzieję, że biletomaty będą służyły tak jak powinny w najbliższych dniach - dodaje Szweda-Piguła.

Źródło: www.wodzislawslaski.naszemiasto.pl

Komentarze   

-2 #8 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawneAleDom 2015-02-05 19:47
AleTrupie, zaktualizuj swoje informacje. Jastrzębie występuje z MZK, dalej u nas będzie jeździł PKM. Strzeliłeś kulą w płot. Widzę, że będę musiał napisać artykuł o sytuacji w Jastrzębiu od ogłoszenia przetargu do teraz.
Cytować
+1 #7 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawneAleTrup 2015-02-05 13:34
Cytuję AleDom:
Udają zdziwionych, że Kłosok sobie w kulki leci? Jeszcze niech powiedzą, że nie wszystkie autobusy spełniają kryterium wieku i nie mają działającej klimatyzacji - to dopiero "nowość" ;)


Już czuję smród trupów, które jadą do Jastrzębia z Warbusu :)
A super nowością jest zabicie PKMu przez MZK i UM Jastrzębie.
Cytować
-1 #6 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawneAleDom 2015-02-04 22:24
W przetargu było ujętych 8 pojazdów. 56 x 8 x 28 dni = 12 544. Trochę do 15 000 brakuje ;) Albo zaokrąglili albo coś dorzucili. Trzeba zobaczyć ile jest za klimę.
Cytować
0 #5 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawnenieważne 2015-02-04 22:11
Kara naprawde zwala z nóg...bo 56zł dla Pana Kłosoka to pewnie fortuna i strasznie serce go boli płacąc ją :p szkoda, że nikt nie mówi o innych uchybieniach których naprawde jest duuużo. Szkoda, że władze wodzisławia nie mają na tyle dużych jaj i nie rozwiąźą umowy z Kłosokiem bo podstawy prawne jak najbardziej do tego są a numer z sfałszowanym rocznikiem sprinterów bez namysłu oddałabym do prokuratury, ale coś mi się wydaję, że tu "rączka, rączke myje"
Cytować
0 #4 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawneKonrad Bek 2015-02-04 19:01
@AleDom: Przypuszczalnie jest to suma kar za różne przewinienia, nie tylko za brak sprawnych biletomatów ;-)
Cytować
0 #3 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawneAleDom 2015-02-04 14:13
@p: To jest kara za 1 dzień kursowania 1 pojazdu bez działających biletomatów. Należy pomnożyć to przez ilość dni, w których nie będą w pełni sprawne i ilość pojazdów wyjeżdżających na linie. Ostatni akapit mówi o 15 tys zł kary.
Cytować
0 #2 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawnep 2015-02-04 13:19
56 zł? :D to ma być ta groźna kara?
Mam nadzieję że to nie na całą flotę a na jeden pojazd bez biletomatu. Jeśli na całość to chyba bardziej opłaca się jeździć bez nich bo drożej wyjdzie umowa na obsługę kart płatniczych... Śmiech na sali :/
Cytować
+1 #1 RE: Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawneAleDom 2015-02-04 13:13
Udają zdziwionych, że Kłosok sobie w kulki leci? Jeszcze niech powiedzą, że nie wszystkie autobusy spełniają kryterium wieku i nie mają działającej klimatyzacji - to dopiero "nowość" ;)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław Śl.: Biletomaty wciąż niesprawne