Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław: Autobus w płomieniach!

Wodzisław: Autobus w płomieniach!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wodzisław: Autobus w płomieniach! Fot. J. Sobota, 18 II 2014
Po raz kolejny w Wodzisławiu Śląskim spłonął autobus! Był to pojazd należący do jednego z wykonawców usług przewozowych na terenie miasta.

Tuż po godzinie 16 na ulicy Witosa w Wodzisławiu, najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w silniku, autobus marki - МАЗ 203, oznaczony nr tab. 50, którego właścicielem jest "ASKA" Joanna Kałek z Żor - stanął w płomieniach. Na szczęście nie doszło do tragedii i pasażerom nic się nie stało. Niestety ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i pojazd spłonął doszczętnie.

Pragniemy również nadmienić, że autobus nie do końca spełniał wszystkie wymagania, m.in. nie posiadał sprawnie działającej klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej, jedynie samą obudowę - o czym świadczy zdjęcie poniżej wykonane przez naszego czytelnika w kwietniu br.

Warto nadmienić, że do tej pory przewoźnicy kursujący na zlecenie Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego w dalszym ciągu nie dostosowali wszystkich autobusów do wymagań przetargowych. Kilka dni temu pojawiła się dopiero interaktywana mapa, obrazująca gdzie jest dany autobus - KLIK.

W pełni "klimatyzowany" autobus. Fot. Ł. Jakubczyk, 23 IV 2014

Więcej zdjęć z nieszczęsnego pożaru można zobaczyć: TUTAJ.

Komentarze   

0 #8 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!mekintosz 2014-06-15 18:00
piotrze, ja więcej km robię dziennie komunikacją miejską ztz i mzk niż ty swoją śmieszną komunikacją wodzisławską. I człowieku ubliżać możesz swoim podobnym w mazach A, B, C, D jeżdżących po zadupiach.
Cytować
0 #7 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!AleDom 2014-06-15 16:49
Piotrze - w autobusach PKMu zaczęły się pojawiać czytniki e-kart. Plany mówią o wprowadzeniu e-karty od września lub stycznia, więc e-karta w MZK jest już naprawdę blisko. E-karty w Rybniku działają też na parkingach i np. w MOSiR - ale to wszystko jest już napisane na http://www.ekarta.rybnik.eu. E-karta może być przydatna np. do badania potoków pasażerskich. W ZTZ używając e-karty możesz korzystać z promocji. No i żeby skorzystać z moBILETu musisz założyć konto, mieć pakiet internetowy (inaczej jest to nieopłacalna inwestycja), sprawny telefon i naładowaną baterię. moBILET faktycznie jest w MZK od lat, więc Wodzisław Ameryki nie odkrył. Poza tym mi by się nie chciało w moBILET bawić, skoro ceny są identyczne jak u kierowcy.
Cytować
0 #6 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!btw 2014-06-15 14:48
@Piotr: Chłopie, a co to w ogóle znaczy lepszy/gorszy, skoro to dwie różne rzeczy. W MZK też MoBilet jest, jak również w wielu innych miastach, gdzie są obie rzeczy. Jedno drugiemu nie przeszkadza.
Cytować
-1 #5 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!Piotr 2014-06-15 13:11
@Mekintosz no tak, przecież e-bilet ZTZu działający tylko w Rybniku, czy (kiedyś może będę)karta MZK są lepsze od MObiletu działającego w całej Polsce i to nie tylko w autobusach, ale również na parkingach i w pociągach. Ja jeżdżę po całej Polsce i mnie lokalne czary mary nie bawią, ale jak ty się nie ruszasz ze swojego zadupia to rozwiązanie jest idealne dla ciebie.
Cytować
+2 #4 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!mekintosz 2014-06-13 18:13
ahhaa... e-bilet to wg mieszkanców kiecolendu durny mobilet.
Cytować
0 #3 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!Piotr 2014-06-12 23:27
@mekintosz już jest(moBILET) włącznie z okresowymi, teraz ma być płatność kartą(paypass) w biletomatach.
Cytować
-1 #2 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!mekintosz 2014-06-11 20:02
e-bilet ma być w wodzisławskiej KM?
Cytować
+3 #1 RE: Wodzisław: Autobus w płomieniach!Piotr 2014-06-10 23:58
Godzinę wcześniej nim jechałem, już wtedy coś śmierdziało na tyłach. Powiem szczerze, że nawet dobrze że spłonął ten MAZ, straszna szupa, telipie, trzeszczy, warczy, piszczy, pozostałym wynalazkom Kłosoka i Aśki życze podobnego losu, już sto razy lepsze są wysłużone MANy, a na pewno są wygodniejsze.

Do redakcji, oprócz mapy pojawił się też Mobilet, za niedługo kolejna atrakcja w WKM, autobusy może średnio dostosowane ale takie pierdółki jak e-bilet czy mapa pojawiają się w terminie.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław: Autobus w płomieniach!