Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław Śl.: Korekta rozkładów jazdy od 5 sierpnia

Wodzisław Śl.: Korekta rozkładów jazdy od 5 sierpnia

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Fot. A. Ciepluch, V 2013
Już w przyszły poniedziałek, 5 sierpnia br. w wodzisławskiej komunikacji miejskiej wprowadzona zostanie kolejna korekta rozkładu jazdy.

 

 

Mianowicie:

 • Linia A
  - Wszystkie kursy przez cały tydzień będą obsługiwały Cmentarz / Działki, w zamian za linię B.

 • Linia B
  - Od 5 sierpnia będzie wszystkimi kursami kursowała ulicami Armii Krajowej - Jastrzębską- Czarnieckiego (i odwrotnie) z pominięciem ulicy Teligi, wybrane kursy będą wydłużone do Mszańskiej / Działki (dotychczas kursuje przez Mszańską). W weekendy przewiduje się wycofanie z obsługi Cmentarz / Działki, w zamian za linię A.

 • Linia C
  - W kierunku Pszowa zmieni oznaczenie na C1. 3 kursy dziennie w każdy dzień tygodnia będą kursowały na trasie Rydułtowy - Pszów - Zawada - centrum - Radlin II - Pszów, aby umożliwić dojazd do pracy w rydułtowskiej kopalni oraz szpitalu. Wybrane kursy zostaną skierowane przez Radlińskie Chałupki z pominięciem Osiedla Piastów (w zamian za linię D). Kilka kursów będzie rozpoczynało z ulicy Paderewskiego, jadąc dalej przez ulicę Szybową, Syrynię, dalej do Zawady CPN i po stałej trasie. Zostaną zlikwidowane przystanki Zawada - Hoża oraz Zawada - Kaplica.

  - W kierunku Zawady linia otrzyma oznaczenie C2. Wybrane kursy zostaną poprowadzone od przystanku Zawada ulicami Paderewskiego - Szybową, Syrynię, - Młodzieżową do CPN. Kilka kursów pojedzie przez Radlińskie Chałupki oraz 3 kursy dziennie będą wydłużone do Rydułtów(zmiany analogiczne do linii C1).

 • Linia D
  -
  Z linii D zostaną utworzone dwie linie - D1 i D2. Linia D1 to obecna D na odcinku Dw. Autobusowy - Turzyczka Karkoszka Jedłownik - Dw. Autobusowy.
  - Linia D2 będzie kursowała tylko w dni szkolne od Dw. Autobusowego przez Radlińskie Chałupki, ulicę Chrobrego do ronda, Osiedle Piastów i kończąc na Dw. Autobusowym. Popołudniu planuje się odwrotny przebieg trasy.

Komentarze   

-7 #2 RE: Wodzisław Śl.: Korekta rozkładów jazdy od 5 sierpniaDżejkop 2013-08-10 19:26
w komunikacji miejskiej nie ma takiego czegos jak klient, bo KM nigdy nie przyniesie zyskow. A z pewnych zrodel wiem, ze WKM to wielka klapa, DLA chce coraz więcej kasy za jezdzenie, a wodzislaw to bankrut :-)
Cytować
+3 #1 RE: Wodzisław Śl.: Korekta rozkładów jazdy od 5 sierpniaToffi 2013-08-10 15:21
Kolejne kursy do Rydułtów , początek walki o klijenta z MZK ??? Jak widzimy WKM się rozwija i dostosowywuje do pasażera a wróżono jej szybką śmierć.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław Śl.: Korekta rozkładów jazdy od 5 sierpnia