Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiej

Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiej. Fot. A. Ciepluch, I 2013
W połowie marca wprowadzone zostaną zmiany w wodzisławskiej komunikacji. To swoista odpowiedź na uwagi kierowane przez mieszkańców do magistratu i przewoźnika, czyli Dolnośląskich Linii Autobusowych.

Urząd Miasta ostatnie tygodnie wsłuchiwał się w głosy mieszkańców na temat komunikacji. W sumie wniosków z prośba o zmiany w komunikacji wpłynęło 17. - Przeanalizowaliśmy je w sposób rzetelny, a następnie przekazaliśmy firmie Trako odpowiedzialnej za pierwotny rozkład jazdy. W odpowiedzi, firma przesłała na propozycję zmian – mówi Dariusz Szymczak, wiceprezydent Wodzisławia Śląskiego.

Uwagi dotyczyły problemów korelacji wodzisławskiej komunikacji z innymi gminami, takimi jak np. Rydułtowy czy Pszów. Tu największym problemem jest kurs poranny do szpitala i kopalni w Rydułtowach. Międzygminny Związek Komunikacyjny z Jastrzębia nie zamierza wprowadzić poprawek do rozkładu jazdy. Tymczasowo więc pracowników kopalni i szpitala na poranną zmianę dowozi prywatny przewoźnik – firma Kłosok. - Ciągle nie ma kursu dojazdowego na godzinę 6.00 do rydułtowskiego szpitala i kopalni. Brakuje też kursu sobotniego. Nie będziemy się więcej boksować z MZK. Trzeba będzie odstąpić od zasady komunikacji miejskiej. Czekam właśnie na projekt nowej linii, która obsługiwałby tylko jeden kurs poranny – dodaje Dariusz Szymczak.

Wśród zmian uwzględniono także prośbę przewodnika, aby wydłużyć czasy kursowania autobusów, szczególnie w godzinach szczytu. – Mówimy tutaj o wydłużeniu od 2 do maksymalnie 5 minut czasu dojazdu. Dotyczy to głównie kierunku jazdy do dzielnicy Wilchwy – mówi wiceprezydent.

Wodzisławski Urząd Miasta nie zdecydował się na wydłużenie czasu na wszystkich liniach, ponieważ, jak przyznaje, nie miałoby to sensu. Zmiany będą dotyczyć zatem tylko autobusów w godzinach szczytu.

Zweryfikowana zostanie też linia D, która spina Radlin II z Jedłownikiem i Karkoszką. Tutaj nastąpi zmiana godzin odjazdów. - Chcemy dostosować je do potrzeb mieszkańców, a przede wszystkim uczniów, aby mogli zdążyć na lekcje – wyjaśnia Dariusz Szymczak.

Zaś kierunek pierwszej porannej pętli na linii D zostanie odwrócony tak, aby autobus zabierał dzieci z ulicy Rybnickiej i Chrobrego do np. Gimnazjum nr 3.

Zgodnie z uwagami mieszkańców, połączony zostanie Radlin Górny z Radlinem Dolnym trzema kursami – dwoma porannymi i jednym okołopołudniowym. Pierwsze badania wykazały, że zapotrzebowania na taki kurs nie ma. Potem pojawiły się uwagi, że pasażerowie nie mają jak się dostać do przychodni czy szkoły w Radlinie Dolnym.

Zmiany wprowadzone zostaną do 15 marca. Projekty rozkładów jazdy są analizowane przez wodzisławskich urzędników i czekają na aprobatę.

Źródło: www.tuwodzislaw.pl

Komentarze   

0 #12 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejmisio 2013-03-19 16:39
Tylko do Pszowa na razie.
www.komunikacja.wodzislaw-slaski.pl
Cytować
0 #11 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejRRrr 2013-03-19 06:54
Tylko że ktoś chyba przespał jedną ważną rzecz - wodzisław jest miastem powiatowym a nie samotnym wypierdkiem na białej mapie nicości. Tam trzeba dojechać do urzędów lub szkół.
Za rok lub dwa będzie płacz i zgrzytanie zębów, że dzieciaki z ościennych miejscowości nie decydują się na edukację w wodzisławiu przez brak dojazdu.
BTW. Gdzie można sprawdzić rozkład tych alfabetycznych linii?

Bo dopiero z tego tekstu wyczytałam, że to to do pszowa i rydułtów jeździ.
Cytować
-1 #10 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejsemaforek 2013-03-12 22:23
Nie wiem za co dziękujesz, bo jak dotąd jedyny mój postulat jaki zrealizowano to połączenie 212 i 301.

Co do Szymczaka to już dawno odkryłem że on słucha głównie siebie samego, więc nie ma po co tam wracać.
Cytować
+1 #9 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejyeah 2013-03-12 17:48
semaforek tobie to już dziękujemy. Wracaj do Szymczaka.
Cytować
+2 #8 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejsemaforek 2013-03-12 12:07
Różnica między MZK, a ZTZ jest jak między starą zardzewiałą ładą, a używanym oplem astrą. w obu przypadkach do nowiuśkiego mercedesa jeszcze nam trochę brakuje. MZK to beton zbrojony, z dysfunkcyjnym systemem podejmowania decyzji i niedouczonymi rozkładowcami. Wodzisław poszedł w innym kierunku, zerwał z betonem MZK, ale zapomniał że nie leży na pustyni tylko jest częścią większego organizmu miejskiego i zostawił w tym gównie sąsiadów. Rozwiązaniem które powinno było zafunkcjonować to wystąpienie z MZK wszystkich miasteczek powiatu Wodzisławskiego, wtedy nie byłoby problemu dezintegracji, a MZK by się podziękowało.
Cytować
+2 #7 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejblom 2013-03-08 14:10
Idę o zakład, że jak Wodzisław uruchomi linie do Rydułtów przed szóstą to MZK też to zrobi. Leśne dziadki nie byłyby sobą gdyby nie zrobiły na złość...
Cytować
-2 #6 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejkuba610 2013-03-04 22:58
Superwykształcenie i znajomość inżynierii ruchu okażą się zupełnie nieprzydatne, gdy pomija się aspekty finansowe i całościową gospodarkę finansową oraz zapomina o mentalności pasażerów w społeczeństwie i regulacjach prawnych. Przykład zorganizowania komunikacji miejskiej w mieście Wodzisław pokazuje, na co zdaje się to całe wykształcenie i głowa nabita akademickimi mądrościami.
Cytować
+6 #5 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejmik 2013-03-04 10:43
te "leśne dziadki" zasiadają w zarządzie i podpisują to, co im się podsunie pod nos, bo się nie znają... ich zadaniem jest tylko spojrzeć na koszty i zastanowić się czy przez decyzję nie narażą spółki na STRATĘ. tak działa zarząd. do wydziału przewozów powinni zostać zatrudnione nowe osoby po studiach inżynierskich. tak samo w ZTZ. dopóki trasy i rozkłady będą ustalane przez osoby, które nie znają podstaw inżynierii ruchu i nie potrafią stworzyć kosztorysu zmian, dopóty dyrektorowie, prezesi i cała elita zarządów nie będzie nic zmieniać, by ewentualnie potem odpowiadać karnie za wszelkie zmiany, skargi czy spadek przychodów firmy. to można porównać do takiej myśli przewodniej: skoro do tej pory funkcjonuje, to i przez następne kilka lat tak będzie. I nic się nie zmieni !
Cytować
+3 #4 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejToffi do yeah 2013-03-03 19:07
Dogadać się !!! jestem za !!! ale nie z obecna władzą MZK . To leśne dziadki co stworzyły sobie przed laty komunikację miejską , wypuścili sobie w rejon autobusy i jeżdżą sobie bez ładu i składu , bez korekt , bez zmian , bez jakiegokolwiek pomysłu aby przyciągnąć nowych pasażerów. Już to gdzieś napisałem zero marketingu komunikacyjnego i z kim tu się dogadywać !!!??? co tu rozumieć ??? Po latach Wodzisław to zrozumiał i powiedział Do widzenia ...
Cytować
-4 #3 RE: Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiejyeah 2013-03-03 11:52
Toffik daj se spokoj z swoją tępą gadką. twoja smieszna komunikacja wodzisławska nie ma racji bytu. Powinni się dogadać z mzk. Wbrew pozorom od zawsze wodzislaw był zakałą w strukturach mzk a nie mzk w strukturach wodzislawia. Wiem coś na temat ale i tak tego nie zrozumiesz. Z kubą się zgadzam.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Szykują się zmiany w wodzisławskiej komunikacji miejskiej