Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Znamy ceny biletów za przejazdy w Wodzisławiu

Znamy ceny biletów za przejazdy w Wodzisławiu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Znamy ceny biletów za przejazdy w Wodzisławiu. Fot. A. Ciepluch IX 2012
Poznaliśmy propozycje cen biletów komunikacji miejskiej w Wodzisławiu. Bilety normalne mają kosztować 2 zł, ulgowe - złotówkę.

Cenę biletu miesięcznego normalnego ustalono na 60 zł, ulgowego na 30 zł. Utrzymane zostały wszystkie ulgi znane z MZK, a dodatkowo tańszymi przejazdami objęto posiadaczy kart Rodzina 3+. Dorośli z dziećmi posiadający przy sobie te karty będą mogli podróżować na podstawie biletów ulgowych. Biletowanie ma zacząć obowiązywać od 15 stycznia. Tak jak już wcześniej zapowiadali urzędnicy, korzystanie z komunikacji miejskiej podczas pierwszych dwóch tygodni 2013 roku będzie darmowe.
Propozycje cen biletów przedstawił dziś Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia podczas posiedzenia komisji. Wejdą w życie pod warunkiem przegłosowania ich przez radę na sesji 21 grudnia.

Wszystko wskazuje na to, że pasażerów wozić będą autobusy Dolnośląskich Linii Autobusowych (spółka obsługuje również część połączeń w Rybniku). - Oferta DLA była jedną z czterech złożonych w Urzędzie Miasta Wodzisławia. Nie jest najtańsza, ale najbardziej konkretna. Zwróciliśmy uwagę na tabor, stan i wyposażenie. DLA zaproponowało tablice świetlne i pełne dostosowanie taboru do osób niepełnosprawnych. Nie będzie również problemu z korzystaniem z komunikacji dorosłych z wózkami - informuje Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wodzisławia.   
Autobusy będą żółto-czerwone z niebieskim paskiem i logiem Komunikacja Miejska Wodzisław Śląski. Umowa z przewoźnikiem jeszcze nie jest podpisana. Jak mówi prezydent nastąpi to po uchwaleniu budżetu (głosowanie nad budżetem odbędzie się 21 grudnia). DLA mają obsługiwać komunikację rok.

Źródło: www.nowiny.pl

Komentarze   

+1 #3 ulgi biletoweZdzisław 2013-01-31 10:49
Mam pytanie i Proszę o odpowiedż czy renciści mają ulgowe bilety na przejazd liniami miejskimi na wodzisławskie autobusy.
Cytować
+2 #2 RE: Znamy ceny biletów za przejazdy w WodzisławiuPiotr 2012-12-13 01:04
ZTZ ma taryfę strefową, spójrz ile płaci się za bilet w obrębie Rybnika. KM Wodzisław będzie obsługiwało na razie tylko Wodzisław.
Cytować
-3 #1 RE: Znamy ceny biletów za przejazdy w WodzisławiuMieCio 2012-12-12 17:00
Na początek 2zł dla podpuchy, później już o wiele drożej, 2zł to może 15lat temu, teraz już nie. Nawet w ztz bilety sa o wiele droższe.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Znamy ceny biletów za przejazdy w Wodzisławiu