Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejska

Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejska

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejska. Fot. dominiqus, XI 2011
Wodzisław organizuje komunikację miejską. Urzędnicy robią wszystko, by zwiększyć komfort jazdy pasażerów komunikacji miejskiej. Od stycznia to właśnie po stronie magistratu leżeć będzie zorganizowanie przejazdów mieszkańcom. Już wiadomo, że funkcjonować będą cztery linie, które docierać mają m.in. do Zawady i na Wilchwy.

- „…bo jak pokazały badania, ten kierunek też jest często wybierany przez mieszkańców” – dodaje Dariusz Szymczak, zastępca prezydenta Wodzisławia. Co ważne: połączenie z gminami ościennymi zapewni wodzisławianom jastrzębskie MZK-a.

Autobusy w Wodzisławiu będą jeździć częściej, w równych odstępach czasu, przez co łatwo będzie można zapamiętać godziny odjazdów. Bilety na pewno nie będą droższe niż jest to w MZK-a, z dużym prawdopodobieństwem pasażerowie w Wodzisławiu zapłacą mniej za przejazd. Bilety mają być dostępne u kierowców, którzy równocześnie będą kontrolować czy wszyscy zapłacili za przejazd. Dariusz Szymczak zapowiada też wprowadzenie karnetów obowiązujących na kilka przejazdów. W listopadzie rozpoczną się rozmowy z firmami, które miałyby wozić mieszkańców Wodzisławia. Jeszcze nie wiadomo czy przewoźnik zostanie wyłoniony w drodze przetargu. Pewne jest, że pierwsza umowa zostanie podpisana na rok. A cztery nowe linie (a nie jak zapowiadano na początku pięć linii - przyp. redakcja) mają być obsługiwane przez 6 autobusów (1 autobus typu C i 5 autobusów typu B - przyp. redakcja).

Projekt linii autobusowych w Wodzisławiu Śląskim:

Źródło: radio90.pl

Komentarze   

+2 #10 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskaDżejkop 2012-10-24 09:23
Cytuję realista:
Skoro MZK nie jest takie złe to dlaczego ma tak daremną ofertę?

bo kieca ciągle szuka oszczednosci tam gdzie ich niema. MZK tak naprawde niema nic do gadania ile linii ma przebiegac itd. P.s: nie jestem pracownikiem mzk itp. Autobusem jezdze bardzo rzadko, blizej mi do UM ufoludka.
Cytować
+1 #9 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskarealista 2012-10-21 00:12
Skoro MZK nie jest takie złe to dlaczego ma tak daremną ofertę?
Cytować
+1 #8 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskalokals 2012-10-21 00:11
Dżejkop jak zwykle szuka dziury w całym. Może jesteś jakimś pracownikiem MZK? W każdym razie MZK jest finansowym trupem z własnej winy, zaś Wodzisław już nie chce dłużej w tej szopce uczestniczyć. Przynajmniej autobusy będą wzajemnie zsynchronizowane, bo ograniczone baby z MZK zapomniały o takim pojęciu.
Cytować
+2 #7 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskaDżejkop 2012-10-20 16:49
Piotrze, zrozum, że ZTZ tez w niczym nie pomoże jak wodzislaw szuka oszczednosci w KM. Dajcie sobie wreszcie powiedzieć, ze MZK nie jest takie złe jak wszyscy mówią. Właśnie szymczak sam kazał likwidowac kolejne i kolejne kursy. A teraz nagle MZK be bo cieli kursy.
Cytować
+3 #6 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskaPiotr 2012-10-20 12:32
Szczęście, że zostają jakieś linie MZK bo jak patrzę na wodzisławską komunikacje to już mi flakami przewraca a to dopiero projekt.
4linie do nie-wiadomo-gdzie i za ile, bilety u kierowców, jakieś karnety i Trako. Kto był we Wrocławiu i jechał autobusem Trako ten wie jakie to gó****no do sześcianu. Niech sam se Kieca jeździ takimi wynalazkami.

Czy Wodzisław nie mógł się zwrócić do ZTZ-u o organizację komunikacji miejskiej? Na pewno było by to miliard razy lepsze niż trzech przewoźników i trzy różne bilety, poza tym wodzisławianie jeżdżą bardzo często i gęsto do Rybnika więc takie rozwiązanie było by bardzo dobre.
Cytować
+5 #5 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskamarek 2012-10-18 15:06
Predzej czy później kasy braknie a i komunikacja z Wodzisławiu zniknie ;-)
Cytować
+3 #4 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskaDżejkop 2012-10-17 18:57
Konrad, jesteś zdania, że firma Trako zrobi full wypas rozkład? Jak miasto niema kasy (ma gdzieś komunikację miejską- widać to juz od lat, bo ciągle likwidują, ale jak co to MZK winne..) to nawet Trako nie pomoże. Wodzislaw jest bankrutem, z tego powodu wystapili z mzk. A swoją smieszna komunikację bedzie kieca finansowal z ...pozyczek.
Cytować
+2 #3 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskaKonrad Bek 2012-10-17 16:57
@Dżejkop: podobnież wszystko robi zewnętrzna firma na zlecenie (czytaj firma Trako z Wrocławia) - autobusy niby mają jeździć co 15 min i mają być skomunikowane. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo.
Cytować
+2 #2 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskaDżejkop 2012-10-17 04:49
Dopiero zobaczycie w styczniu, ze komunikacja miejska autorstwa urzedu miasta bedzie zrobiona na odwal sie. Jest? Jest! to o co wam chodzi...podatnicy. Ci co mieszkają w wodzislawiu to wiedzą, że to tylko pretekst do fałszywych oszczednosci. Niema tu co porównywać do Rybnika, że wystąpili w 95r. Zobaczcie ile tam jest linii itd. A Kieca ma tylko...4.
Cytować
+3 #1 RE: Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejskaSammy 2012-10-15 20:16
"…bo jak pokazały badania, ten kierunek też jest często wybierany" - to się akurat odnosi do Dworca Autobusowego w Pszowie, nie do Zawady :D
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKM Wodzisław Śląski → Wodzisław Śląski: To już pewne, od stycznia ruszy wodzisławska komunikacja miejska