Jesteś tutaj: Strona GłównaStowarzyszenie → Rybnik: Kładka na deptaku do remontu

Rybnik: Kładka na deptaku do remontu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Rybnik: Kładka na deptaku do remontu. Fot. K. Bek, 20 XII 2014
Jak dowiadujemy się z porannej rozmowy radio90.pl z Wojciechem Studentem - Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Rybnika do spraw Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej - planowany jest na wiosnę remont sławetnego przejazdu, opisywanego przez Nas: Tutaj.

 Oto pełna wypowiedź p. Studenta:

(...)
Radio 90: Przejdźmy z lotniska do centrum Rybnika. Wypowiedział się pan, że jedną z najpilniejszych rzeczy jest dzisiaj remont przejścia dla pieszych przy ulicy Gliwickiej.

- Na pewno tak, jest w fatalnym stanie, na pewno zabierzemy się za to na wiosnę. Poczekamy jeszcze miesiąc, dwa, zobaczymy. Na pewno wymaga to drastycznej naprawy. To nie jest zwykłe przejście. Mamy tutaj problem. Trzeba zmienić geometrię tego momentu, powtórnie przemyśleć. Wiąże się to z jakimś tam kosztem, musimy się zastanowić w jaki sposób będziemy to realizować.

Radio 90: Czy pana zdaniem ta część deptaka została źle zaprojektowana, źle opracowana?

- Na pewno tak, problem jest szerszy niż tylko te uszkodzenia, które nastąpiły, na pewno nie są to tylko błędy wykonawcze.

Radio 90: Czy miasto może coś dzisiaj zrobić?

- Naprawić ten błąd. Wręcz musi to zrobić, bo ja sam obserwowałem wczoraj jak autobus nie tyle zawisnął na tym garbie, aczkolwiek prawie stanął, prawie się zatrzymał w miejscu.

Radio 90: Ale poprzednie władze Rybnika mówiły, że ten przejazd spełnia wszelkie normy.

- Proszę mnie o to nie pytać.
(...)

  • Zobaczmy jeszcze jak faktycznie przemieszczają się po nim autobusy:

Oprócz tego w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce 2 grudnia ubr. Związek Zawodowy Komunikacji Miejskiej i Transportu, Zarząd Zakładowy przy P.S.T. Transgór S.A. wystosował odpowiednie pismo 15. grudnia 2014r. W treści listu czytamy m.in., że:

  • "W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w dniu 02.12.2014r. w Rybniku centrum u zbiegu ulic Gliwicka - Powstańców - Łony, gdzie uszkodzony został autobus Jelcz M121M o nr inwent. 3272 (...). Podczas przejazdu przez poprzeczny garb (kładkę spowalniającą) przy zjeździe z najazdu nastąpiło uderzenie o miskę oleju skrzyni biegów oraz miskę oleju silnika i ich pęknięcie połączone z wyciekiem oleju. Lekkie wzniesienie i kostka, którą położono na skrzyżowaniu, jak to określiła pani rzecznik urzędu miasta - Tyl, w chwili otwarcia przejazdu spowodowała uszkodzenia wielu autobusów podczas codziennych przejazdów (Mercedesy - 3540, 3692, 3693, 3759, 3760, 3762m 3771, 3789 oraz Jelcze 3236, 3381 i 3382). W trakcie spotkania w urzędzie miasta strony związkowe informowały pana kierownika wydziału komunikacji - Wróbla - jak również wiceprezydenta - Śmigielskiego - o zagrożeniach uszkodzenia autobusów niskopodłogowych co w obecnej chwili się potwierdza w postaci wyżej wymienionych autobusów. (...) Kąty najazdu oraz zjazdu z kostkowego wzniesienia nie zostały dopasowane do istniejących kątów autobusów. (...) Kładka - spowalniająca - systematycznie się zapada - obniża - co może doprowadzić do dalszych uszkodzeń podczas codziennych przejazdów naszych autobusów" – Czytamy.

A więc czy Stowarzyszenie Transportu Zrównoważonego naprawdę nie miało racji?

Przypomnijmy ten ARTYKUŁ, w którym zarzucano nam odbieganie od rzeczywistości. Powyższy tekst wynikający praktycznie od samych kierowców niestety tego nie potwierdza, utwierdza z kolei w fakcie, że skrzyżowanie zostało wykonane błędnie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaStowarzyszenie → Rybnik: Kładka na deptaku do remontu