Jesteś tutaj: Strona GłównaStowarzyszenie → Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

ETZT, tylko w Rybniku.
We wtorek, 16 września br., rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Po raz kolejny jedynym miastem, którym angażuje się w promowanie Transportu Publicznego w Subregionie Zachodnim, jest Rybnik.

To 12 edycja ETZT, która w tym roku przebiega pod hasłem - "Nasze ulice, nasz wybór" - a więc celem jest zachęcenie obywateli do „upominania się” o przestrzenie miejskie w celu tworzenia miasta, w którym chcieliby żyć.

Przy współpracy firmy P.S.T. "Transgór" S.A., Zarząd Transportu Zbiorowego zachęca wszystkich do udziału w "Festiwalu nauki", który odbędzie się na rybnickim Kampusie już w piątek - 19 września br. Będzie można tam zobaczyć jeden z najnowszych pojazdów floty przewoźnika kursującego po rybnickich ulicach. Przewidziano możliwość zwiedzania autobusu od godz. 900 do 1500.

Jeden z kilku najnowszych autobusów w Rybniku. Fot. K. Bek, 4 VI 2014Wnętrze pojazdu. Fot. S. Suder, 1 IX 2012Informacja pasażerska. Fot. S. Suder, 1 IX 2012Fot. S. Suder, 21 IX 2013

22 września (wtorek), w ramach "Europejskiego Dnia Bez Samochodu", Zarząd Transportu Zbiorowego - rokrocznie już - przewidział darmowe przejazdy na wszystkich liniach organizowanych przez ZTZ, za okazaniem dowodu rejestracyjnego własnego samochodu lub będącego współwłasnością samochodu oraz dokumentu zawierającego zdjęcie, który umożliwi ustalenie tożsamości pasażera.

Wszystkich namawiamy do skorzystania z przedsięwzięcia i pozostawienia samochodów, gdziekolwiek są one parkowane.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaStowarzyszenie → Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu