Jesteś tutaj: Strona GłównaPKS i Prywatni przewoźnicy → Nowe zasady współpracy gmin z raciborskim PKS-em. Będą cięcia nierentownych połączeń?

Nowe zasady współpracy gmin z raciborskim PKS-em. Będą cięcia nierentownych połączeń?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Będą cięcią nierentownych połączeń? Fot. A. Ciepluch, IX 2011
Wójt gminy Rudnik, Alojzy Pieruszka poinformował o nowych zasadach współpracy z raciborską spółką PKS. Okazało się, że gminy nie mogą finansować nierentownych kursów przewoźnika, chcąc tym samym zapewnić dojazd swoim mieszkańcom. Nie pozwalają na to przepisy.

Do tej pory finansowaliśmy pięć kursów, które naszym zdaniem są nadal potrzebne. Po zmianie przepisów gmina nie ma możliwości finansowania spółki. Jako że raciborski PKS jest własnością starostwa powiatowego, będziemy szukać sposobu aby w inny sposób przekazać środki na dodatkowe kursy – wyjaśnił wójt. Dodał, że w czasie gdy urzędnicy będą pracować nad przekazem pieniędzy, dodatkowe autobusy mają nadal kursować.

Przypomnijmy, że współfinansowanie nierentownych kursów przez gminy to pomysł zarządu PKS, mający na celu ratowanie sytuacji finansowej przewoźnika. Po tych i innych zmianach w spółce, raciborski PKS stał  się jednym z lepiej funkcjonujących w Polsce.

Źródło: www.nowiny.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaPKS i Prywatni przewoźnicy → Nowe zasady współpracy gmin z raciborskim PKS-em. Będą cięcia nierentownych połączeń?