Jesteś tutaj: Strona GłównaPK Racibórz → BusBOX w Raciborzu

BusBOX w Raciborzu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

BusBOX w Raciborzu. Fot. J. Sobota, 20 III 2013
W dbałości o dobry wizerunek miasta oraz dla podniesienia komfortu mieszkańców Miasto Racibórz wraz z Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o. w Raciborzu wdraża w fazie testowej System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Od 1 listopada 2014 roku na linii A, każdy z pasażerów będzie miał możliwość testowania nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej BusBOX. System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej umożliwia przewoźnikowi monitorowanie ruchu pojazdów, a pasażerom pozwala na sprawdzenie w czasie rzeczywistym przyjazdu autobusu na przystanek.

Pasażerowie korzystający z linii A, na dowolnym jej przystanku komunikacyjnym będą mogli pobrać rozkład, skanując kod QR smartfonem lub innym urządzeniem mobilnym. Kody zostaną umieszczone na rozkładzie jazdy wraz z intuicyjną instrukcją obsługi. Dzięki innowacyjnej technologii w Raciborzu, będzie można zapoznać się z rozkładem jazdy online i śledzić aktualnie poruszające się autobusy. Pozwoli to na uzyskanie wiarygodnej informacji w czasie rzeczywistym. System odzwierciedla faktyczną pozycję pojazdów na mapie, pozwala również na monitoring opóźnień i ewentualnych przyśpieszeń.

Technologia jest przygotowana do płatności za bilety za przejazd środkami komunikacji miejskiej bezpośrednio z smartfon’u, iPad’a lub tabletu oraz wdrożenia wirtualnej karty miejskiej którą można będzie płacić za np. parkingi, usługi komunalne itp.

ryc, www.busbox.pl

www.busbox.pl
Login: raciborz
Hasło: raciborz

Oprócz tego od 2012 roku na smartphon'y dostępny jest rozkład jazdy dla Raciborza dzięki aplikacji mobileMPK, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Komentarze   

+1 #1 RE: BusBOX w RaciborzuJanusz_K 2014-10-29 12:24
A ja nie wiem po co IM taki bajer? Przy tak nędznej sieci komunikacyjnej i nędznym rozkładzie jazdy gdy autobusy na linii jeżdżą co 1-2 godzin? To chyba kolejny element propagandy i pokazanie jak "ZMIENILI" Racibórz. Bez LENKU powiem, że to kasa wyrzucona w błoto.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaPK Racibórz → BusBOX w Raciborzu