Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → MZK: Zmiany w radzie nadzorczej PKM, e-bilet dla seniorów, bilet weekendowy

MZK: Zmiany w radzie nadzorczej PKM, e-bilet dla seniorów, bilet weekendowy

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

MZK: Zmiany w radzie nadzorczej PKM, e-bilet dla seniorów, bilet weekendowy. Fot. M. Słowiński, 22 VI 2016

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju poinformował o zmianach w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Ponadto od września osoby po 70 roku życia będą musiały posiadać e-bilet seniora. W nadchodzące wakacje MZK jak co roku wprowadza bilet weekendowy.

 Obecnie w Radzie Nadzorczej PKM zasiadają: Anita Mutwil i Wojciech Frank (z Jastrzębia-Zdroju), Krzysztof Kisiel (z Rydułtów) oraz Jacek Kukla i Klaudiusz Muras (przedstawiciele załogi). Wkrótce do rady dołączy Marcin Gebel, który zastąpi Wacława Bargieła (obydwoje z Rydułtów).

Do tej pory pasażerowie powyżej 70 roku życia mogli podróżować komunikacją miejską organizowaną przez MZK na podstawie e-biletu seniora lub dowodu osobistego. Od września osoby te będą musiały posiadać e-bilet seniora podczas kontroli. E-bilet można wyrobić w Biurze Obsługi Klienta MZK w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Przemysłowej 1. Wnioski można też składać za pośrednictwem strony internetowej www.e-biletmzkjastrzebie.com lub w dowolnym Punkcie Doładowania Biletu (lista PDB dostępna jest tutaj). Co ma zrobić senior mieszkający poza naszym regionem lub korzystający z komunikacji organizowanej przez MZK okazjonalnie? Nie wiemy, Związek nie zamieścił w komunikacie informacji na ten temat. Nie jest to nowością, bo MZK nie przewidziało, że osoba posiadająca prawo do ulg lub przejazdów bezpłatnych może być pasażerem dla którego wyrobienie e-karty może być niewygodne i niepotrzebne. Wyjątkiem są posłowie, senatorowie, dzieci do 4 roku życia, posiadacze samochodów (tylko 22 września) i do końca sierpnia - osoby po 70 roku życia.

Na szczęście pomimo wprowadzenia e-biletu MZK nie zerwało z tradycją tańszych przejazdów w wakacyjne weekendy. Zasady się nie zmieniły - w czasie wakacji, w soboty, niedziele i święta dwie osoby mogą podróżować liniami MZK na jednym bilecie. Jeżeli obydwie osoby posiadają uprawnienia do ulg należy skasować tylko jeden bilet ulgowy. W innym przypadku kasujemy bilet normalny.

Źródło: www.mzkjastrzebie.com

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → MZK: Zmiany w radzie nadzorczej PKM, e-bilet dla seniorów, bilet weekendowy