Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → MZK: Promocja walentynkowa, ulga dla rodzin 3+

MZK: Promocja walentynkowa, ulga dla rodzin 3+

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

MZK: Promocja walentynkowa, ulga dla rodzin 3+. Fot. M. Słowiński, 7 II 2016

Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju poinformował, że od 1 marca br. likwidacji ulega prawo do bezpłatnych przejazdów dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Od marca dzieci te będą jednak miały prawo do 50% ulgi przy przejazdach pojazdami na liniach jastrzębskiego organizatora.

Ponadto w Walentynki (14 lutego) pary będą mogły podróżować autobusami MZK uiszczając opłatę za jedną osobę. Trzeba będzie jednak pokazać specjalny bilet i pocałować się. Promocja dotyczy nie tylko zakochanych.

Według informacji opublikowanych przez MZK do tej pory wydano około 2500 kart upoważniających do bezpłatnych przejazdów dzieci z rodzin wielodzietnych. Takie karty wydano też osobom z gmin nie partycypujących w budżecie MZK - np. mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego (143 karty). Jak twierdzi jastrzębski organizator powoduje to nadmierne obciążenie tego budżetu. Przez pierwsze dwa tygodnie kontrolerzy po natknięciu się na osobę, która do tej pory korzystała z bezpłatnych przejazdów dla dzieci z rodzin wielodzietnych będą tylko upominali i odsyłali do Punktów Doładowań Biletu.

Jak co roku jednak MZK przygotowało promocję dla zakochanych z okazji Walentynek. W tym roku jednak mogą z niej korzystać też inne osoby - np. matka i syn, ojciec i syn, przyjaciele itp. Aby para mogła w tym dniu podróżować płacąc tylko za przejazd pojedynczej osoby musi zaopatrzyć się w specjalny bilet dostępny w Biurze Obsługi Klienta. Można go też pobrać ze strony internetowej www.mzkjastrzebie.com i wydrukować. Ponadto należy uiścić opłatę za jedną osobę i pocałować się w trakcie kontroli.

Warto jednak zaznaczyć, że news na stronie internetowej MZK jest wewnętrznie sprzeczny - raz pisze się o "bezpłatnych przejazdach" a raz o uiszczaniu opłaty za jedną osobę. W tytule czytamy o promocji "tylko dla zakochanych" a nieco niżej dowiadujemy się, że promocja dotyczy nie tylko par damsko-męskich, ale też np. dzieci czy przyjaciół.

Źródło: www.mzkjastrzebie.com

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → MZK: Promocja walentynkowa, ulga dla rodzin 3+