Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → MZK: Wszystkie gminy zrezygnowały z wystąpienia ze Związku

MZK: Wszystkie gminy zrezygnowały z wystąpienia ze Związku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

MZK: Wszystkie gminy zrezygnowały z wystąpienia ze Związku. Fot. dominiqus, 10 X 2015


Jeszcze do niedawna przyszłość Międzygminnego Związku Komunikacyjnego była nie do końca jasna. Teraz wiadomo już, że wszystkie gminy-członkowie MZK pozostaną w Związku.

Przypomnijmy, że MZK tworzą: Jastrzębie-Zdrój, Pawłowice, Żory, Czerwionka-Leszczyny, Suszec, Rydułtowy, Pszów, Mszana, Marklowice, Radlin.

Na stronie MZK czytamy, że zwrot akcji nastąpił, kiedy gminy dowiedziały się o tym, że będą musiały zwrócić ponad 11 mln zł dofinansowania UE, które zostały przeznaczone na wdrożenie systemu obejmującego e-bilet, tablice elektroniczne na przystankach, monitoring pojazdów oraz system zarządzania taborem.

Na stronie Związku możemy też przeczytać wypowiedź Benedykta Lanusznego (dyrektor Biura MZK): "Powrót do MZK wszystkich gmin oznacza spokojną przyszłość komunikacji w regionie. Wierzę, że wspólnie możemy zapewnić mieszkańcom transport na najwyższym poziomie tak jak robiliśmy to przez ostatnie 25 lat. Już w przyszłym roku na drogach pojawią się autobusy najnowszej generacji, a instalacja systemu elektronicznej obsługi zostanie zakończona i będzie on w pełni działał". Ciekawe co o poziomie transportu organizowanego przez MZK mają pasażerowie. Czy aby na pewno komunikacja zapewniana przez MZK w ciągu ostatnich 24 lat może być określana jako "transport na najwyższym poziomie"? Jeżeli tak to dlaczego liczba gmin w MZK w ciągu tych 24 lat zmniejszyła się?

Źródło: mzkjastrzebie.com

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → MZK: Wszystkie gminy zrezygnowały z wystąpienia ze Związku