Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → Warbus wybiera Scanię!

Warbus wybiera Scanię!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Warbus wybiera Scanię! Fot. A. Ciepluch, 8 IX 2013
Mocny polski akcent na targach w Kortrijk. Podczas Busworld spółka Warbus podpisała wstępną umowę na zakup aż 33 autobusów miejskich Scania Citywide LF Euro 6 z opcją dostawy kolejnych 17 szt. To razem daje okrągłą liczbę 50 sztuk. Tym samym jest to jedno z największych zamówień na miejskie pojazdy, jakie realizowane będzie w pierwszej połowie 2016 r. w Polsce.

-„Firma Warbus wybrała Scanię jako jedną z marek Premium Brand. Sprawdzone, aluminiowe, ekologiczne autobusy Euro 6 zostaną wyposażone w bardzo przestronne, jasne estetyczne wnętrze. Pomimo braku takiego wymogu, chcemy wyposażyć autobusy w klimatyzację całopojazdową tak aby w jeszcze bardziej komfortowych warunkach podróżowali nasi pasażerowie. Ponadto Scania posiada bardzo dobrą sieć serwisową, która pozwala na profesjonalna obsługę, szybkie dostawy części zamiennych oraz potrafi usunąć ewentualne nieprzewidziane usterki w ciągu 48 godzin – podkreślił po podpisaniu umowy w Kortrijk Paweł Szymonik, dyrektor generalny Warbus Sp. z o.o.

-„Dostawa autobusów Scania Citywide LF do Jastrzębia to kolejne udane wstępne zamówienie po zrealizowanym kontrakcie na dostawę 18 autobusów do MZK Słupsk na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Cieszymy się, że kolejny klient jakim jest firma Warbus Sp. z o.o. wybrała Scanię jako markę Premium, doceniając nasze zalety, zaangażowanie w ochronę środowiska oraz najwyższą jakość – powiedział Artur Wojtowicz, kierownik regionalny w Dziale Autobusów Scania Polska S.A.

-„Najważniejsze atuty naszego produktu to wytrzymała konstrukcja z wykorzystaniem aluminium i tworzyw sztucznych, co zapewnia lekkość i wytrzymałość naszym pojazdom. Do tego dochodzi ekonomiczny i nowoczesny silnik spełniający rygorystyczną normę Euro 6.”

Dodatkowo Warbusowi udzielona zostanie autoryzacja wewnętrzna na obsługę i naprawy gwarancyjne dla całej partii pojazdów. W cenie kontraktu zostaną dostarczone narzędzia specjalistyczne wraz z urządzeniami diagnostycznymi, a kierowcy oraz pracownicy zaplecza technicznego otrzymają staranne przeszkolenie. Jak na razie nie znamy jeszcze wartość jastrzębskiego kontraktu Scania, ale na pewno to zamówienie jest bardzo ważne dla polskiego dystrybutora Scania w przyszłorocznej puli sprzedanych pojazdów.

Podstawowy kontrakt zawarty w Kortrijk obejmuje zakup 33 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich Scania Citywide LF o długości 12 m zasilanych olejem napędowym. Zastosowane w nich układy napędowe to ekonomiczne silniki Scania o pojemności 6,7 (oferowane w kooperacji z Cumminsem) o pojemności 6,7-litra i mocy 280 KM przy 1100 Nm. To oznacza, że kolejny polski przewoźnik staje po stronie downsizingu, czyli eksploatacji jednostek napędowych o mniejszej pojemności i tym samym mniejszej wadze. W efekcie spodziewane są konkretne oszczędności w zakresie zużycia paliwa i emisji CO2. Będzie to jednocześnie polska premiera jednostek napędowych amerykańskiego producenta w szwedzkich autobusach. W pojazdach Warbusa blisko 7-litrowe silniki współpracować będą z automatycznymi skrzyniami biegów ZF EcoLife. Niemiecki producent dostarczy do jastrzębskich autobusów także tylne mosty portalowe z przełożeniem 6,20:1.

Co ważne, mimo że MZK Jastrzębie-Zdrój tego nie wymagało od prywatnego przewoźnika, wszystkie egzemplarze Citywide będą posiadać całopojazdową klimatyzację. Dodatkowo wyższy komfort podróży zapewnią nowoczesne siedzenia Ster NewCity. Zastosowany w Scaniach fotel kierowcy będzie oferował pełną regulację oraz pneumatyczne zawieszenie. Dodatkowo autobusy będą stale monitorowane poprzez system nadzoru floty – Scania FMS, który obejmie cała jastrzębską flotę. Telematyczny układ poprzez GPS będzie nadzorować pracę kierowców oraz wszystkie podzespoły zamontowane w autobusach.

Źródło: www.infobus.pl

Komentarze   

0 #5 RE: Warbus wybiera Scanię!AleDom 2015-10-28 20:14
@Janusz_K: Prezes niestety wyjechał poza ROW, więc nie dziwota, że się nie angażuje jakoś mocno w sprawy komunikacji w ROW. Reszta (w tym ja) też wyjechała i\lub poszła do roboty, więc nie jest łatwo. Trzeba będzie kiedyś rozważyć co dalej z STZtem. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że nie każdy ma dar do pisania artykułów. Ja sam muszę dosyć długo siedzieć żeby napisać nawet coś krótkiego, a i tak po przeczytaniu "coś mi nie pasuje". Dlatego na początku pisałem bardzo mało, raczej zajmowałem się kwestiami technicznymi.
Baza: Jeżeli coś nowego zauważę to uzupełniam, gorzej z posprzątaniem po update bazy, czyli posprzątaniem dubli, uzupełnieniem zdjęć i historii pojazdów, które były już dodane za czasów starej bazy.
Cytować
0 #4 RE: Warbus wybiera Scanię!Wujcik 2015-10-28 07:38
Nie ma powodu do radości bo to kolejny gwóźdź do trumny PKM-u.
Cytować
0 #3 RE: Warbus wybiera Scanię!Janusz K 2015-10-27 17:14
No właśnie z tymi Scaniami wyjdzie wszystko "w praniu". Jak nie będą dbać o nie to zrobi się z nich złom.

A teraz sprawa portalu: AleDom to za mało aby prowadzić portal. Widać że prezes stowarzyszenia portal olał totalnie - zmieńcie prezesa. W-ce też mało się tutaj angażuje. Niestety zostaje tylko członek.

Nadal ifo podawane są z dużym poślizgiem a wcześniej ukazują się na INFOBUS-ie ( nota bene autorem tychże jest Konrad)
Chyba jest dużo braków w bazie taboru. Ktoś by musiał tam trochę posprzątać.
Cytować
0 #2 RE: Warbus wybiera Scanię!AleDom 2015-10-26 19:25
Do socjalisty mi daleko. Zobaczymy jak Scanie będą wyglądały po jakimś czasie i czy z czasem nie będą robili jakiś przekładek z innymi miastami. Scanie niby powinny trzymać się lepiej niż MAZy, ale wszystko zweryfikuje czas i kasa wykładana na serwis.
Cytować
0 #1 RE: Warbus wybiera Scanię!rabanne17 2015-10-26 13:58
No i gdzie socjalista pseudoznaffca Olek, straszący swoimi MAZ-ami i armagedonem w Jastrzębiu?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → Warbus wybiera Scanię!