Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → E-bilet w MZK Jastrzębie coraz bardziej realny

E-bilet w MZK Jastrzębie coraz bardziej realny

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

E-bilet w MZK Jastrzębie coraz bardziej realny. Fot. A. Ciepluch, IV 2012
To co parę lat temu wydawało się niemożliwe, dziś okazuje się realne. MZK-a w Jastrzębiu otrzyma pieniądze na wprowadzenie w swoich autobusach e-biletu. Dzięki temu posługując się jedną kartą będzie można podróżować w zasadzie po całym regionie, bo będzie on obowiązywał również w pojazdach należących do rybnickiego ZTZ-u.

Umowa na przekazanie środków ma zostać podpisana do połowy grudnia.
"Będzie można na tą dyskietkę jechać liniami, które wjeżdżają do nas, a bardzo dużo ich jest w rejonie Biertułtów, Radlina i Pszowa, ale także ci pasażerowi z Rybnika będą mogli np. na E-3 wsiąść i jechać z Jastrzębia posługując się tym samym plastikowym biletem. Myślimy, że to po prostu będzie odrębny sektor w tej pamięci tego biletu, że będzie ładowany impulsami rybnickimi i będzie taryfa rybnicka, ale jak tą samą dyskietkę zbliży się do naszych czytników to po prostu ściągnie się kasę wielkością naszej taryfy." - wyjaśnia Benedykt Lanuszny, dyrektor biura MZK-a w Jastrzębiu.

Oprócz pojawienia się e-biletu wprowadzony zostanie system kontroli przewoźników.
"To będzie system zarządzania tym transportem, każdy autobus będzie miał czujnik, który będzie nam się wyświetlał w komputerze, będziemy wiedzieć czy są opóźnione czy nie, będziemy mogli natychmiastowo reagować u przewoźnika. W tej chwili tego nie mamy, czekamy na jakieś wnioski pasażerów czy też kontrolerów. Widzimy, że autobus nie tak jechał jak trzeba, a to się zmieni. Będzie bezpośredni podgląd." -  dodaje.

W autobusach zainstalowane zostaną kamery, a na przystankach tablice informacyjne. MZK-a dostanie na realizację projektu 12 milionów złotych, to 80% kosztów całego zadania. Wprowadzenie e-biletu w autobusach jastrzębskiego związku ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: www.radio90.pl

Komentarze   

0 #5 MZK i kłopotGrzegorz 2014-07-10 10:14
No to dobre takie e-karty załaduje się kasy i można jeździć ale kilka pytań do władz MZK
1.jak to się ma do biletów miesięcznych dalej jak teraz?? czy też elektronika
2. doładowanie z kasownika w busie odpada będą kolejki jak za komuny lepiej by to było już na przystanku
3 tablice świetlne i doładowanie na przystanku super ale radzę dać kamerę lub dwie jedna na sprzęt druga okolice by uniknąć dewastacji jak to ma miejsce teraz tablice przystanki popalone powybijane szyby
4. za przykładem Zebrzydowic i Pawłowic podgrzewane zimą ławki + oświetlenie przystanków nocą
5. pomyślcie jaki to kłopot taka e-karta dla osób starszych
6 e-karta wydawana za darmo, odpłatnie czy kaucja??
Cytować
0 #4 Zły e-biletVip 2013-01-20 11:24
a bym w pierwszej Kolejność proponował , Uruchomienie nowej lini Autobusowej z Przystanku dajmy A ,Boża przez ul: Graniczną do Żory i potem do Rybnika na Pl Wolności. A tak nie wiem czy te e-karty są praktyczne. Dajmy jak ktoś ma zakodowany , na tej e-karcie bilet Miesięczny to , będzie musiał za , każdym razem ile , razy będzie jechał autobusem , to będzie zmuszony do odbicia tej e-kary w kasowniku. A też jest jedna wada , na zwykłym bilecie załadowanym na tej e-karcie , przed danym przystankiem , kiedy mamy zamiar wysiąść to , też będziemy odbijać te e-karty w kasowniku , po co 2 razy latać po autobusie i szukać kasownika. Ja bym wolał żeby Mzk Jastrzębie zostało ale wprowadzili tak zwaną kartę Miejską , jest bardziej łatwiejsza niż te które są e-kary , stosowane w Komunikacji w Rybniku. Albo do wyboru pozostawić , bilet papierowy miesięczny dwutygodniowy i tygodniowy , bo na tej e-karcie będzie do wyboru bilet na 30 dni lub 15 dni co sądzicie na ten temat !!
Cytować
-1 #3 RE: E-bilet w MZK Jastrzębie coraz bardziej realnyAleksander Domaradzki 2012-12-10 20:41
@Piotr: Dokładnie, już kiedyś się za e-kartę brali, mówili coś o roku 2011 a systemu do dziś nie ma. Poza tym ciekawe ile pieniędzy pożre samo MZK. Już nie mówię o tym, że najpierw powinni zabrać się za ważniejsze rzeczy - chociaż z drugiej strony dobrze że cokolwiek planują.
Cytować
+1 #2 RE: E-bilet w MZK Jastrzębie coraz bardziej realnyPiotr 2012-12-08 13:49
Pan Benedykt niech się nauczy terminologii technicznej bo to co on mówi to aż w oczy kole.
Impulsy? będzie czujnik co się będzie wyświetlał?

A zresztą, już widzę jak oni to wprowadzą. Rybnik e-karty ma już od lat, teraz wszędzie stawiają tablicę, a MZK dopiero się do tego zabiera. Pojeździmy sobie na e-bilecie ale za sto lat :D
Cytować
-1 #1 RE: E-bilet w MZK Jastrzębie coraz bardziej realnymik 2012-12-06 16:47
Benedykt wysławia się po Polsku ?! jeśli dojdzie do tego o czym mówi, że będzie trzeba ładować kartę "impulsami rybnickimi" to może sobie wsadzić swoją kartę (...) pasażer będzie biegał od punktu doładowań ZTZ do punktu doładowań MZK i jeszcze będzie musiał pamiętać kwotę na dwóch kontach. ja dziękuję. żeby w dzisiejszych czasach nie można było się rozliczyć pomiędzy sobą z liczby skasowań biletu w tym a w tym autobusie ?! skandal.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaMZK Jastrzębie-Zdrój → E-bilet w MZK Jastrzębie coraz bardziej realny