Jesteś tutaj: Strona GłównaKL Gminy Pawłowice → Pawłowice: Sieć komunikacyjna rozszerzy się o Bąków i Pszczynę?

Pawłowice: Sieć komunikacyjna rozszerzy się o Bąków i Pszczynę?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Pawłowice: Sieć komunikacyjna rozszerzy się o Bąków i Pszczynę? Fot. P. Słowik, 26 XI 2014
W środę, 26 listopada, w urzędzie gminy odbyło się spotkanie dotyczące włączenia do gminnego systemu komunikacji lokalnej w gminie Pawłowice połączeń do Pszczyny (Studzionka) i Strumienia.

Stałe połączenia ułatwiłyby mieszkańcom innych miejscowości dojazd do szkół, przychodni zdrowia i zakładów pracy. Tego typu rozwiązanie byłoby również korzystne dla mieszkańców Pawłowic, bo oznaczałoby objęcie systemem komunikacji lokalnej terenu Kolonii Studzieńskiej, jak również rejonu ul. Myśliwskiej i Leśnej. Temat uruchomienia połączeń z centrum Pawłowic do Studzionki i Strumienia jest rozważany już od dłuższego czasu. Potrzeby komunikacyjne mieszkańców tych trzech miejscowości są zbieżne, jest więc szansa, że gminy wypracują wspólne rozwiązanie. Został powołany zespół  roboczy, który zajmie się tym tematem. Inicjatorem spotkania był burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Oprócz burmistrza w spotkaniu wzięli udział Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Pszczynie Katarzyna Huptys oraz Włodzimierz Cybulski – zastępca burmistrza Strumienia. Pawłowice reprezentował Marek Lucjan pełniący funkcję wójta gminy oraz Krystyna Batko - kierowniczka Referatu Infrastruktury Komunalnej. Kolejne spotkanie w tej sprawie odbędzie się w grudniu. W planach jest również wydłużenie linii L2 aż do Bąkowa.

Źródło: www.pawlowice.pl

 

Komentarze   

+2 #1 RE: Pawłowice: Sieć komunikacyjna rozszerzy się o Bąków i Pszczynę?Jacek 2014-12-01 06:17
Miejmy nadzieje ze zmiana władz nie wpłynie na dalszy rozwój KL Pawłowice, trzymam za was kciuki urzędnicy.
Zdjęcie rewelacja, brakuje tylko troszkę śniegu :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKL Gminy Pawłowice → Pawłowice: Sieć komunikacyjna rozszerzy się o Bąków i Pszczynę?