Jesteś tutaj: Strona GłównaKL Gminy Pawłowice → Pawłowice: Przypomnienie o zmianach w Komunikacji Lokalnej

Pawłowice: Przypomnienie o zmianach w Komunikacji Lokalnej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Pawłowice: Przypomnienie o zmianach w Komunikacji Lokalnej. Fot. J. Kotowicz, 3 IX 2013
Przypominamy, że od poniedziałku 14 października zmienią się rozkłady jazdy gminnych busów oraz trasy linii L-1, L-3 i L-4. Nieczynne będą przystanki: Pawłowice Mleczarnia, Pawłowice Urząd Gminy i Pawłowice Polna, a autobusy wszystkich przewoźników będą zatrzymywać się w centrum przesiadkowym przy targowisku.

Linia L-1 zostanie wydłużona z  Pielgrzymowic aż do przystanku Pniówek KWK. Busy linii L-3 z Pawłowic do Warszowic pojadą przez Mizerów – Borki i po zawróceniu w okolicach kościoła św. Mikołaja w Warszowicach wrócą do Pawłowic tą samą trasą. Busy linii L-4 pojadą z Pniówka do Krzyżowic przez Pawłowice Centrum – dk 81 i ul. Warszowice – ul. Boryńska. Przy kościele św. Michała Archanioła busy będą zawracać i kierować się tą samą drogą w stronę Pniówka. W związku ze zmianą trasy linii L-4 od 14 października przystanki:  Pniówek Osiedle Sklep, Pawłowice Osiedle Liceum i Krzyżowice PKS  zostaną wyłączone z obsługi.  Busy linii L-4 pojadą z Pawłowic do Pniówka ul. Generała Świerczewskiego i będą zatrzymywać się na przystankach Pawłowice Osiedle i Pniówek Skrzyżowanie. Pasażerowie komunikacji gminnej będą mogli również skorzystać z codziennego nocnego kursu linii  L-1, który rozpocznie się dwie minuty przed 23.00 na przystanku Pniówek KWK. Bus pojedzie do Pielgrzymowic i po północy zakończy trasę w na przystanku Pawłowice Centrum–TARG.

Zmiany będą dotyczyć również dwóch linii autobusowych Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, które odpowiadają za transport mieszkańców gminy do Jastrzębia-Zdroju. W Pielgrzymowicach zostaną uruchomione dwa dodatkowe kursy linii 122, a w Krzyżowicach będzie przywrócona linia 114.

Rozkłady jazdy dostępne są tutaj: Cz. I i Cz. II.

Źródło: www.pawlowice.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKL Gminy Pawłowice → Pawłowice: Przypomnienie o zmianach w Komunikacji Lokalnej