Jesteś tutaj: Strona GłównaKL Gminy Pawłowice → Pawłowice: Od 14 października zmiany w Komunikacji Lokalnej

Pawłowice: Od 14 października zmiany w Komunikacji Lokalnej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Pawłowice: Od 14 października zmiany w Komunikacji Lokalnej. Fot. K. Bek, IX 2013
Na podstawie ankiet przeprowadzonych z pasażerami oraz uwag przysyłanych do urzędu za pomocą formularza on–line przygotowany został szereg zmian, który usprawni podróżowanie po gminie.

Zmienią się trasy - od 14 pażdziernika br., po jakich kursują linie L-1, L-3 i L-4.  Linia L-1 zostanie wydłużona z  Pielgrzymowic aż do KWK Pniówek. Busy linii L-3 z Pawłowic do Warszowic pojadą przez Mizerów – Borki i po zawróceniu w okolicach kościoła św. Mikołaja w Warszowicach wrócą do Pawłowic tą samą trasą. Busy linii L-4 pojadą z Pniówka do Krzyżowic przez Pawłowice Centrum – dk 81 i ul. Warszowice – ul. Boryńska. Przy kościele św. Michała Archanioła busy będą zawracać i kierować się tą samą drogą w stronę Pniówka. Jedynie jarząbkowicka linia L-2 pozostanie bez zmian.

Szczegółowy przebieg tras poszczególnych linii - dostępny jest TUTAJ.   

Od połowy października zmienią się również godziny kursowania gminnych busów, aby były lepiej zsynchronizowane pomiędzy sobą i z liniami innych przewoźników. Nowe rozkłady jazdy w przyszłym tygodniu będą rozdawane pasażerom w centrum przesiadkowym i zostaną zamieszczone na stronie www.pawlowice.pl.

Zmiany będą dotyczyć również dwóch linii autobusowych Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, które odpowiadają za transport mieszkańców gminy do Jastrzębia-Zdroju. W Pielgrzymowicach zostaną uruchomione dwa dodatkowe kursy linii 122, a w Krzyżowicach będzie przywrócona linia 114.

W związku z tym, że od połowy października do centrum przesiadkowego w Pawłowicach będą zajeżdżać wszystkie linie autobusowe kursujące przez gminę, zlikwidowane zostaną przystanki w centrum: Pawłowice Mleczarnia, Pawłowice Urząd Gminy, Pawłowice Polna. Pasażerowie będą mogli przesiadać się do linii konkretnego przewoźnika korzystając z zajezdni przy targowisku.

Źródło: www.pawlowice.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaKL Gminy Pawłowice → Pawłowice: Od 14 października zmiany w Komunikacji Lokalnej