Jesteś tutaj: Strona GłównaBezpłatna KM Żory → Żory: Prezydent obiecuje większe autobusy

Żory: Prezydent obiecuje większe autobusy

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Żory: Prezydent obiecuje większe autobusy. Fot. A. Ciepluch, 03 IV 2015
Niebawem minie rok, odkąd w Żorach wprowadzono bezpłatną komunikację miejską. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie była to jedyna miejscowość w województwie śląskim, która zdecydowała się na taki krok - to samo zrobiły Ornontowice oraz Świerklany.

Na razie pozostaje jednak ostatnia. Jak długo? Nie jest tajemnicą, że samorządowcy z innych miast z zainteresowaniem spoglądają na Żory, kalkulując bilans zysków i strat takiej operacji.

Moim zdaniem pomysł się sprawdził - ocenia Waldemar Socha, prezydent Żor.

Zarówno on, jak też postronni obserwatorzy są zgodni - pasażerów w żorskich autobusach zdecydowanie przybyło. Skala wzrostu najwyraźniej zaskoczyła nawet samych pomysłodawców wprowadzenia bezpłatnej komunikacji, czego dowodem jest... tłok panujący w pojazdach komunikacji miejskiej.

- Od 1 września to się zmieni. Będzie więcej kursów i większe autobusy - obiecuje Socha.

Czy w ślad za wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji ubyło samochodów z żorskich ulic? Jednoznacznych dowodów na to nie ma - nikt bowiem tego nie mierzył.

- Skoro jednak w autobusach jest więcej nie tylko młodzieży, ale też dorosłych, to pewnie zostawili swoje samochody w garażach. Zresztą widać, że problem korków nie narasta - argumentuje Socha.

Źródło: www.dziennikzachodni.pl


Komentarz do artykułu
:

Wszystko naprawdę byłoby dobrze gdyby przewoźnik wywiązywał się z umowy i wysyłał na kursy autobusy zgodne z SIWZ, które obowiązuje. W większości przypadków niestety tak nie jest, czego przykładem jest zdjęcie powyższe.

Komentarze   

+3 #1 RE: Żory: Prezydent obiecuje większe autobusyMichał 2015-04-16 12:17
Większe autobusy, świetnie. Ale jak to się ma do przetargu i do stawki za jaką jeździ A21. Już dzisiaj im współczuje, no bo jak obsługiwać miasto dużymi autobusami za ledwo ponad 3 zł?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaBezpłatna KM Żory → Żory: Prezydent obiecuje większe autobusy