Jesteś tutaj: Strona GłównaBezpłatna KM Żory → Żory: Niebawem konferencja nt. BKM

Żory: Niebawem konferencja nt. BKM

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Fot. K. Bek, 19 VII 2014
Wieść o wprowadzonej 1 maja w Żorach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej obiegła cały kraj. O tym wydarzeniu dowiedział się również świat. Liczba pasażerów korzystających z miejskiego transportu wzrosła, co widoczne jest gołym okiem. Pokłosiem tego będzie międzynarodowa konferencja, która odbędzie się za tydzień w naszym mieście.

Do Miasteczka Twinpigs na konferencję poświęconą transportowi publicznemu zjadą przedstawiciele polskich miast oraz zaproszeni zagraniczni goście. Wydarzenie skierowane jest do instytucji oraz przedsiębiorstw związanych z branżą transportu. Celem spotkania jest upowszechnienie wiedzy na temat bezpłatnej komunikacji miejskiej. Miasta, które wprowadziły takie rozwiązania, będą również przedstawiać korzyści z nich płynące. Ponadto będzie to okazja do wymiany doświadczeń i podjęcie dyskusji w kwestiach funkcjonowania bezpłatnego transportu.

BKM wprowadzony w Żorach promowany jest nie tylko w kraju, ale i na świecie. Jest przedmiotem zainteresowania Estończyków czy Czechów. Na początku miesiąca miał być również omawiany podczas konferencji w Kanadzie, jednakże nie doszło to do skutku ze względu na zmiany kadrowe w żorskim magistracie.

Podczas konferencji, która rozpocznie się 6 listopada o godz. 1100, swoje referaty wygłosi prezydent Waldemar Socha, przedstawiciele Tallina, Trentino, Akademii Nauk Społecznych w chińskim Chengdu, Uniwersytetu Nauk Stosowanych Saxion, a także polskich Ząbek. Na zakończenie goście poznają żorski BKM w praktyce, czyli wyruszą zwiedzać miasto.

Przypomnijmy, że BKM wprowadzono w Żorach z początkiem maja tego roku. Za obsługę odpowiada firma A21 Sp. z o.o. Utworzono w sumie siedem linii o numerach od 01 do 07, z których może korzystać każda osoba, bez względu na adres zamieszkania. Jak podaje Urząd Miasta w Żorach, obecnie dopłata do darmowej komunikacji wynosi 3,54 zł za kilometr, co miesięcznie daje kwotę około 150 tysięcy złotych. Linie obsługuje łącznie 11 pojazdów, w tym 5 busów o pojemności 38 osób, 3 autobusy mieszczące 61 osób i 3 po 96 osób

(przyp. red. - Szkoda tylko, że nikt nie przejmuje się wymaganiami przetargowymi (roczniki autobusów rezerwowych, klimatyzacja czy długość pojazdów znacznie odbiegają od wymagań przetargu). Więcej informacji zawartych w SIWZ - TUTAJ).

Źródło: www.tuzory.pl

Komentarze   

+6 #2 RE: Żory: Niebawem konferencja nt. BKMMacius 2014-10-30 09:03
Trzeba mieć tupet, proponuje na przywitanie pokazać przepełnioną Kapene a, dla dalszej prezentacji 15 letniego V-Busowego złoma, mam nadzieje ze goście zaproszeni będą mogli zadawać pytania bo z kilka już mam i z chęcią usłyszę odpowiedz na konferencji publicznej Panie Socha.
Cytować
+6 #1 RE: Żory: Niebawem konferencja nt. BKMAleDom 2014-10-29 21:06
Komuniści mogliby uczyć się propagandy od władz Żor - tyle w temacie.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaBezpłatna KM Żory → Żory: Niebawem konferencja nt. BKM