Jesteś tutaj: Strona GłównaBezpłatna KM Żory → BKM: Zmiany w kursowaniu autobusów od 1 września

BKM: Zmiany w kursowaniu autobusów od 1 września

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

BKM: Zmiany w kursowaniu autobusów od 1 września. Fot. A. Ciepluch, 7 VII 2014
Budowa nowych przystanków, dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb uczniów - to tylko niektóre ze zmian, jakie mają zostać wprowadzone od 1 września tego roku w ramach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach.

Rewolucja komunikacyjna nadchodzi. O szczegóły postanowiliśmy zapytać władze Żor.

- Od września wprowadzimy zmiany w rozkładzie Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach. Czekamy na koniec wakacji. We wrześniu zrobimy podsumowanie, ile pasażerów do tej pory skorzystało z autobusów darmowej komunikacji miejskiej - powiedział nam Waldemar Socha, prezydent Żor.
- Nie mamy technicznych możliwości liczenia wszystkich pasażerów przewożonych liniami BKM. Szacujemy, że liczba pasażerów korzystających z Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej jest dwu-, czterokrotnie większa niż liczba pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w analogicznym okresie ubiegłego roku – informują urzędnicy.

Jakie czekają nas zmiany w BKM w Żorach? - Zmiany czekają nas już na liniach biegnących przez osiedla - 01 i 02. Według nowego rozkładu autobusy będą kursować przez ul. Bankową. Ten rejon osiedla Sikorskiego nie obsługiwała dotychczas darmowa komunikacja, a tego domagali się mieszkańcy osiedla - mówi Waldemar Socha.

Od 1 września tego roku linia 01 i 02 będą miały zmieniony przebieg na odcinku od ul. Wolontariuszy do Korfantego. Pojawią się nowe przystanki na ulicy Wolontariuszy (przy bloku nr 27, Bankowej (koło Czerwonej Torebki), Okrężnej (koło Kauflandu) i al. Zjednoczonej Europy (przed wjazdem w Osińską w kierunku os. Korfantego - dla linii 02 i za skrzyżowaniem, po wyjeździe z ul. Osińskiej w kierunku Okrężnej - dla linii 01). W związku z tą zmianą tras linie 01 i 02 nie będą kursowały na odcinku ul. Osińskiej od al. Zjednoczonej Europy do ul. Wolontariuszy.

- Na linii 03 autobusy nie będę jeździły przez ulicę Owocową. Na trasie od sądu do Baranowic - i w kierunku przeciwnym - autobusy będą jeździły aleją Zjednoczonej Europy, a dalej "wiślanką" i będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych przy tych ulicach. Poza tym na linii 03 i 04 pomiędzy przystankami Mikołowska-Dębowa a Boczna-Klonowa będzie dodany przystanek Wolności-Stadion. Oprócz tego linia 04 ze względu na czasowo wprowadzony objazd nie będzie prowadzić tymczasem przez ul. Folwarecką i Pałki. Rozkład jazdy dla tej linii, który wejdzie w życie od 1 września 2014 r., uwzględni trasę objazdową - przez ul. Rybnicką. Pierwotna trasa tej linii zostanie przywrócona prawdopodobnie w październiku, to jest po zakończeniu prac wodno-kanalizacyjnych w ulicy Folwareckiej – mówi Bronisław Jacek Pruchnicki, doradca prezydenta do spraw infrastruktury.

Poza tym jedna z linii zostanie wydłużona o przysiółek Lasoki. Będą dwa kursy rano i dwa w godzinach popołudniowych.
Wraz z nowych rozkładem autobusów znikną przepełnione autobusy na linii 05, prowadzącej w kierunku Rogoźnej, Roju i Świerklan. Będą oczywiście częstsze kursy na linii 05, bo to linia najbardziej oblegana przez mieszkańców. - Jeśli chodzi o linię 05, to trasy nie będą zmienione, ale w godzinach szczytu dodano kursy na trasie Bajerówka - Os. Gwarków – Bajerówka – mówi Pruchnicki.

- Poza tym na linii 06 zostanie dodany przystanek – początkowy/końcowy - Pukowca-Las - dla niektórych kursów, a na linii 07 - będzie dodany przystanek – początkowy/końcowy - Jasna – też dla niektórych kursów – dodaje Pruchnicki.

BKM w Żorach działa od 1 maja tego roku. Oprócz pięciu autobusów Kapena i trzech marki ZAZ przewoźnik dysponuje też trzema tzw. autobusami zastępczymi.
- Wykaz autobusów, przedłożony przez przewoźnika, nie ulegnie zmianie od 1 września 2014 r. – dodają urzędnicy.

Źródło: www.zory.naszemiasto.pl

Komentarze   

0 #2 Darmowacwirexxx 2014-08-25 11:43
Nowe rozklady juz od kilku dni są w internecie, wystarczy poszukać.http://zory.silesiatransport.eu W artykule jest kilka bledow, m.in. ulicą Owocową nie jeździła linia 03 tylko 06. Zresztą, w przypadku tej linii wyłączenie z obslugi Bajerowki i Okreznej to samobójstwo. Kto będzie korzystać z przystanków przy Euromocie? Druga sprawa - decyzja o postawieniu przystanku przy Kauflandzie między przejściem dla pieszyxg a zjazdem do marketu jest idiotyczna i bedzie powodować kolizje.
Cytować
+1 #1 DarmowaAlf 2014-08-25 11:09
Wszystko ładnie się zapowiada ale mogli by już Władzę Żor przedstawić nowy rozkład który będzie od 1 września 2014 roku w Poniedziałek . Bym chciał sobie już zaplanować o której godz i jaką linią pojadę A tu jest zaskoczenie ze akurat o tej godz co był już nie jedzie . Bardzo proszę Władz Żor o umieszczenie tego Nowego Rozkładu na stronie darmowej Komunikacji
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

© ROWkom - regionalny informator komunikacyjny

Jesteś tutaj: Strona GłównaBezpłatna KM Żory → BKM: Zmiany w kursowaniu autobusów od 1 września